İzgi Bilgi Ağı

Kategori: Ozgu

TÜRKMEN SERKAN CENGİZ ŞİİRİ: TURKUAZ FİKİR

TÜRKMEN SERKAN CENGİZ ŞİİRİ: TURKUAZ FİKİR

TURKUAZ FİKİR Bana, neyin var diyorlar Bir turkuaz fikrim var… Bu fikirle, gökyüzüne koca bir bayrak kalkar Bu bayrak ki can atar, çağ açar Bu bayrak ki namus, şeref, ar Ak alnımın, Turkuaz fikrimin al bayrağı… Yeter! Başlasın artık Türk çağı! Bu bayrağın gölgesini özleyenler var Bu bayrağın yolunu gözleyenler.

100. Yıl’ın Eşiğinde – Atatürk’ten Sonsuzluğa – Cumhuriyet

100. Yıl’ın Eşiğinde – Atatürk’ten Sonsuzluğa – Cumhuriyet

100. YIL’IN EŞİĞİNDE – ATATÜRK’TEN SONSUZLUĞA – CUMHURİYET – Mustafa Kemal İZGİ yazdı… Tüm zamanların ötesinde, sonsuzluğa iz bırakan devrimlerle, sonsuzluğun Atası olmuş Atatürk. Tengri bahşetmiş Türk’e, Tengri’den oluştaki, Tengri’den doğuştaki Sonsuz Sonsuzluğun bağını… Tam bağımsızlığın ve tüm iyiliklerin, adaletli düzeni; Tek Tengri Allah’ın Düzeni; Türk Bilgisi’nde… Turan’dan Kur’an’a bir.

Türklerin Geçmişbilimdeki Yeri / Şaman Değil “Kam veya Kaman”

Türklerin Geçmişbilimdeki Yeri / Şaman Değil “Kam veya Kaman”

Türklerin Geçmişbilimdeki Yeri / Şaman Değil “Kam veya Kaman” Rahman ve Rahim Olan, Tek Tengrimiz En Üstün’ün Adı ile… Üstünlükler üzerine başlayalım yazımıza… Karapapak Azerbaycan Türkleri’nden Murat Çobanoğlu’nun da, “Rahman Üstündür.” eserinde belirttiği gibi ve nice üstünlükler, ululuklar vardır, ancak en üstünü Rahman’dır. Hu’nun Rızası’na özünü adayan herkes bir bakıma.

Mustafa Kemal İzgi’den Yeni Şiir: “Sonsuz’da / Tengri Buyruğu”

Mustafa Kemal İzgi’den Yeni Şiir: “Sonsuz’da / Tengri Buyruğu”

    SONSUZDA / TENGRİ BUYRUĞU _____________________ Kaç Çelebî uçmağa Vardı cenge durunca Zalim Düzen parmağı Kara Düğmeye basınca? _____________________ Kaç Cân aldı bizden Tengri razı değilken? Zalim düzen yenilecek Hak yerini bulunca. _____________________ Kinin yetmez ey düşman! Ataları susturamazsın! Zehir yetmez sözde doktor! Ataları durduramazsın! _____________________ Kıvılcım olur kalkar.

TANITIMLAR

Kitap ve Bilgi Ağı Tanıtımları

ON ALTI YILDIZ AHMET YESEVİ BİLGİ AĞI

onaltiyildiz.com

KALPEREN OCAĞI DERNEĞİ BİLGİ AĞI

kalpoder.com

İZGİ BİLGİ AĞI

"BİLGİNİN İZİ"

MUSTAFA KEMAL İZGİ “UZAY OTAĞ” KİTABI

MUSTAFA KEMAL İZGİ “HAYALİMDEKİ GÖKYÜZÜ” KİTABI

OKTAN KELEŞ “TENGRİ’NİN TÜRKÜ” KİTABI

NAMIK KEMAL ZEYBEK “TÜRK’ÜN İNANCI” KİTABI

BARAN AYDIN “HANKÂH” KİTABI

DERVİŞ OZAN “KURT’UN YOLU” KİTABI

Solverwp- WordPress Theme and Plugin