İzgi Bilgi Ağı

Kategori: Güncel

TÜRK DÜNYASI GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ’NDE

TÜRK DÜNYASI GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ’NDE

Kurucuları arasında köşe yazarımız Serkan CENGİZ ‘in de olduğu Gaziantep Üniversitesi Turkuaz Fikir Topluluğu’nun, 20 Mayıs Pazartesi günü saat 13.00’te Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Konferans Salonu’nda düzenleyeceği etkinlikte panelist olarak Türk Dünyasından önemli isimler yer alacak. “Hürriyete Bir Adım” başlıklı panelin konuşmacıları; Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi ve.

ADANA’NIN KURTULUŞU KUTLU OLSUN

ADANA’NIN KURTULUŞU KUTLU OLSUN

TÜRKMEN SERKAN CENGİZ YAZDI: “ADANA’NIN KURTULUŞU KUTLU OLSUN” Anadolu’daki Türk Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün, “Acı günlere ait olmakla beraber bu memlekete ait kıymetli bir hatırayı yâd etmek isterim. Efendiler, bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’ da.

100. Yıl’ın Eşiğinde – Atatürk’ten Sonsuzluğa – Cumhuriyet

100. Yıl’ın Eşiğinde – Atatürk’ten Sonsuzluğa – Cumhuriyet

100. YIL’IN EŞİĞİNDE – ATATÜRK’TEN SONSUZLUĞA – CUMHURİYET – Mustafa Kemal İZGİ yazdı… Tüm zamanların ötesinde, sonsuzluğa iz bırakan devrimlerle, sonsuzluğun Atası olmuş Atatürk. Tengri bahşetmiş Türk’e, Tengri’den oluştaki, Tengri’den doğuştaki Sonsuz Sonsuzluğun bağını… Tam bağımsızlığın ve tüm iyiliklerin, adaletli düzeni; Tek Tengri Allah’ın Düzeni; Türk Bilgisi’nde… Turan’dan Kur’an’a bir.

Atatürk’ün İlk Kez Yayınlanan Fotoğrafı – Oktan Keleş

Atatürk’ün İlk Kez Yayınlanan Fotoğrafı – Oktan Keleş

ATATÜRK’ÜN İLK KEZ YAYINLANAN FOTOĞRAFI – OKTAN KELEŞ ARŞİVİ 22 Temmuz 2022 Cuma Akşamı, saat: 20:00 ‘de, TV100’de yayınlanan “Ertan Özyiğit ile Kayıt Dışı” izlencesine konuk olan Araştırmacı Yazar Oktan Keleş, yine bir ilke imza atarak, Ulu Önderimiz Başbuğ Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 5 yaşında olduğu çocukluk fotoğrafını yayınladı..

Kurban Bayramı Kutlu Olsun

Kurban Bayramı Kutlu Olsun

Allah güzel dualarınızı kabul etsin İnşAllah. Bayramınızı kutluyorum. Hayırlı, uğurlu nice güzel bayramlara vesîle olsun inşAllah.   Ötüken Tengri Buyruğu… Bir mânevî anlamı olmakla birlikte, gök adaların ötesinden Anadolu’muzun Türk Toprakları’na karışan, gerçekten bir Ötüken de var. Biliyoruz, duyuyoruz, görüyoruz… “Bir gün gelecek Dönence…” Bekliyoruz… İnşAllah. hayırlısı ile o günler.

TANITIMLAR

Kitap ve Bilgi Ağı Tanıtımları

ON ALTI YILDIZ AHMET YESEVİ BİLGİ AĞI

onaltiyildiz.com

KALPEREN OCAĞI DERNEĞİ BİLGİ AĞI

kalpoder.com

İZGİ BİLGİ AĞI

"BİLGİNİN İZİ"

MUSTAFA KEMAL İZGİ “UZAY OTAĞ” KİTABI

MUSTAFA KEMAL İZGİ “HAYALİMDEKİ GÖKYÜZÜ” KİTABI

OKTAN KELEŞ “TENGRİ’NİN TÜRKÜ” KİTABI

NAMIK KEMAL ZEYBEK “TÜRK’ÜN İNANCI” KİTABI

BARAN AYDIN “HANKÂH” KİTABI

DERVİŞ OZAN “KURT’UN YOLU” KİTABI

Solverwp- WordPress Theme and Plugin