İzgi Bilgi Ağı

Kategori: YAZI

TÜRK DÜNYASI GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ’NDE

TÜRK DÜNYASI GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ’NDE

Kurucuları arasında köşe yazarımız Serkan CENGİZ ‘in de olduğu Gaziantep Üniversitesi Turkuaz Fikir Topluluğu’nun, 20 Mayıs Pazartesi günü saat 13.00’te Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Konferans Salonu’nda düzenleyeceği etkinlikte panelist olarak Türk Dünyasından önemli isimler yer alacak. “Hürriyete Bir Adım” başlıklı panelin konuşmacıları; Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Türkiye Temsilcisi ve.

TÜRKMEN SERKAN CENGİZ ŞİİRİ: TURKUAZ FİKİR

TÜRKMEN SERKAN CENGİZ ŞİİRİ: TURKUAZ FİKİR

TURKUAZ FİKİR Bana, neyin var diyorlar Bir turkuaz fikrim var… Bu fikirle, gökyüzüne koca bir bayrak kalkar Bu bayrak ki can atar, çağ açar Bu bayrak ki namus, şeref, ar Ak alnımın, Turkuaz fikrimin al bayrağı… Yeter! Başlasın artık Türk çağı! Bu bayrağın gölgesini özleyenler var Bu bayrağın yolunu gözleyenler.

ADANA’NIN KURTULUŞU KUTLU OLSUN

ADANA’NIN KURTULUŞU KUTLU OLSUN

TÜRKMEN SERKAN CENGİZ YAZDI: “ADANA’NIN KURTULUŞU KUTLU OLSUN” Anadolu’daki Türk Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün, “Acı günlere ait olmakla beraber bu memlekete ait kıymetli bir hatırayı yâd etmek isterim. Efendiler, bende bu vakayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’ da.

BARIŞ MANÇO DESTANI 2023 – 1. BÖLÜM

BARIŞ MANÇO DESTANI 2023 – 1. BÖLÜM

2022 yılında yayın hayatına başlayan Barış Manço Destanı 2023 sayfası facebookta paylaşımlarına devam ediyor. Türklüğün insani mücadelesi yolunda, önemli sanatçımız Barış Manço’nun Bilinmeyenlerini bu sayfada bulacaksınız. Tüm insanlık için yüksek faydaları bulunan ve bulunacak olan Barış MANÇO’nun şaibeli ölümü hakkında, düşünmeye hepinizi davet ediyoruz.            .

Türkmen Serkan Cengiz yazdı: “Bağımsız Türk Milliyetçiliği”

Türkmen Serkan Cengiz yazdı: “Bağımsız Türk Milliyetçiliği”

BAĞIMSIZ TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ Bu yazıyı Türk’ün yarınları için kaleme alıyorum. Üçüncü bin yılın, yirmi birinci yüzyılın yeni bir yılına daha girdik. Dün gibi, yarın gibi bu yıl da demeliyim ki, bir Türk olarak savunduğum en milli düşünce tek çatı altında toplanmış bir Türk dünyası fikridir. Türk ülküsü yalnızca Anadolu Türklüğünü.

Türkmen Serkan CENGİZ yazdı: “Fikir”

Türkmen Serkan CENGİZ yazdı: “Fikir”

FİKİR İnsan doğar, yaşar ve ölür. Doğmak ve ölmek arasındaki yaşam adlı hikaye bazen sıradan bazen sıra dışı geçer. Sıradan ve sıra dışı olması yaşamı iyi ya da kötü yapmaz. Her ikisinin de içeriğe göre akıbeti değişir. İnsan yaşamında yaratılıştan kaynaklı ihtiyaçlar vardır. Bunların kimisi somutken kimisi soyuttur. O soyut.

100. Yıl’ın Eşiğinde – Atatürk’ten Sonsuzluğa – Cumhuriyet

100. Yıl’ın Eşiğinde – Atatürk’ten Sonsuzluğa – Cumhuriyet

100. YIL’IN EŞİĞİNDE – ATATÜRK’TEN SONSUZLUĞA – CUMHURİYET – Mustafa Kemal İZGİ yazdı… Tüm zamanların ötesinde, sonsuzluğa iz bırakan devrimlerle, sonsuzluğun Atası olmuş Atatürk. Tengri bahşetmiş Türk’e, Tengri’den oluştaki, Tengri’den doğuştaki Sonsuz Sonsuzluğun bağını… Tam bağımsızlığın ve tüm iyiliklerin, adaletli düzeni; Tek Tengri Allah’ın Düzeni; Türk Bilgisi’nde… Turan’dan Kur’an’a bir.

TÜRK BİRLİĞİ – 3 EKİM TÜRK BİRLİĞİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN…

TÜRK BİRLİĞİ – 3 EKİM TÜRK BİRLİĞİ GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN…

Türk Birliği Dünya tarihinin kilit noktalarında birçok kez başrol oynamış Türk milleti, bu sebepten ötürü en kadim (eski) milletler arasındadır. Bugün dünyada, bu tarihi yazanların torunlarının kurduğu, yaşayan yedi bağımsız Türk devleti vardır. Türkler sadece Anadolu topraklarından ibaret değildir. Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti.

ÖNEMLİ ÇAĞRI

ÖNEMLİ ÇAĞRI

ÖNEMLİ ÇAĞRI: “TÜRKÇÜ ATATÜRKÇÜLÜK VE ATATÜRKÇÜ TÜRKÇÜLÜK” Lütfen, tam bağımsızlık ve ülkenin yükselişinin gerçekleşebilmesi için; Siyasi ideolojilerinizi Din Kabulleri’nden arındırın! ATATÜRK SONSUZ’DA HEP BİZİMLE! TENGRİ’DEN LÜTUF’TUR ATATÜRK! Ancak din ayrı siyaset ayrı olmazsa, hiçbirimiz rahat yüzü göremeyiz, dinin siyasete karıştırılmasının zararları nedeniyle maalesef. Laikliğe uyulmaması İslam’ın Algısının Bozuk Algılanmasına da.

ÖZ’E UYANIŞ

ÖZ’E UYANIŞ

ÖZ’E UYANIŞ Gerçekler o kadar çok ki, konular arttıkça, konuların gerçekleri özdeki hakikatlere çağırır elbet, çağıracak da, çağlar ötesinden bugüne, geleceğe ve tüm zamanlara… Çözülmeyi beklerken düğümler, bizler de gönüllerimizden yükselen sonsuzluk çağrılarını duymalıyız elbette… Öz Türk’ün Yaratılış Görevi ile perçinlenmiştir adeta… Varlığımızın özünde Türk Olan Bütün Varlıklar var. Onlar.

TANITIMLAR

Kitap ve Bilgi Ağı Tanıtımları

ON ALTI YILDIZ AHMET YESEVİ BİLGİ AĞI

onaltiyildiz.com

KALPEREN OCAĞI DERNEĞİ BİLGİ AĞI

kalpoder.com

İZGİ BİLGİ AĞI

"BİLGİNİN İZİ"

MUSTAFA KEMAL İZGİ “UZAY OTAĞ” KİTABI

MUSTAFA KEMAL İZGİ “HAYALİMDEKİ GÖKYÜZÜ” KİTABI

OKTAN KELEŞ “TENGRİ’NİN TÜRKÜ” KİTABI

NAMIK KEMAL ZEYBEK “TÜRK’ÜN İNANCI” KİTABI

BARAN AYDIN “HANKÂH” KİTABI

DERVİŞ OZAN “KURT’UN YOLU” KİTABI

Solverwp- WordPress Theme and Plugin